| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Ce parere aveti despre seria Orbitor a lui Mircea Cartarescu? Fara spoilere daca se poate!

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu pot sa spun ca mi-a placut in mod special dar nici nu mi-a displacut. Stilul seamana cu starea dintre somn si trezire - nu stii cat e real si cat este doar imaginatie/vis. Daca iti place genul e perfect. Nu am citit decat "Aripa stanga" si "Corpul". " Aripa dreapta" am abandonat-o dupa 20 de pagini.

| omuletulofficial a răspuns:

Iti recomand daca esti fan al literaturii romane clasice! De asemenea iti recomand Cismigiu and Company a lui Bajenaru!