| delya a întrebat:

Ce principii si valori ar trebui sa detina un lider? Ceva carti pe tema asta? Lider, manager.

1 răspuns:
| Jouliete a răspuns:

Un lider ar trebui sa fie capabil sa isi asculte si sa ia in considerare opiniile celorlalti din echipa si sa le îmbine in asa fel incat totul sa mearga bine, de asemenea sa mentina pacea in echipa si sa fie capabil sa impuna respect pentru a putea fi ascultat si nu in ultimul rand sa fie foarte atent la deciziile pe care le ia pentru grup. O carte pe care o am si recomand "Totul despre lideri, atitudine, echipa si relatii" de John C. Maxwell.