| HerculePoirot a întrebat:

Ce ziceti de 20000 De Leghe sub Mari a tovarasului Verne? E ceva de capu' ei? Merita citita?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este, pentru cine o intelege. Dar nu cred ca poate fi vorba despre tine, cand spui ca e tovaras. Te cam plictisesti, din cate observ.

| HerculePoirot explică (pentru darrio2007):

Iti sugerez sa citesti ce i-am scris userului sadrian, ti se aplica si tie, scumpulehappy

| darrio2007 a răspuns (pentru HerculePoirot):

La mine nu te lipesti. Daca toti care te contrazic sunt comunisti, e clar ca esti dus cu capul.
Scumpule!

| HerculePoirot explică (pentru darrio2007):

Eu nu ma contrazic cu nimeni, habar n-ai nici despre ce vorbesti, puiule happySper doar sa nu fi sober cand imi tastezi, asa mai ai o scuza si poate si o scapare.Zi faina sa ai!

| darrio2007 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Ce-i aia sober? Ca eu sunt un pic mai micuț si nu ajung la nasul tău.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e tovarăș cu tine, ai vrea tu!
Pe vremea aceea nu erau submarine.
Ceea ce a scris el atunci, pe vremea aceea era SF.
Dacă vrei să înveți ce lucruri minunate poate face un scriitor cu imaginația lui, poți citi și asta și alte cărți scrise de el. Dacă cauți numai cărți care să fie ceva de capul lor, așa o să fie și capul tău după ce le citești, un fel de vai de capul tău.

| HerculePoirot explică (pentru sadrian46):

1.Intrebarea era la caterinca
2.Nu vreau sa invat ceva de la un scriitor, vreau doar sa citesc pentru ca ma plictisesc
3.Esti un comunist triggered
4. Dintre noi doi, am sanse mult mai mari sa fie ceva de capul meuhappy

| sadrian46 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Am fost comunist, am crezut în comunism și nu mi-e rușine de asta.
Dacă te plictisești, atunci cărți cu umor, Mark Twain, Pierre Daninos, Joe Limonadă, Bravul soldat Svejk.
Iar la caterincă, îți urez cele mai mari șanse să faci ceva mare și deosebit cu capul tău. Eu am chelie care este transfomarea dialectică și ireversibilă a capului în fund întâi ca formă și apoi ca conținut. Scuze pentru interpretarea care ai dat-o mesajului meu.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

E dus, săracu!

Bula
| Bula a răspuns:

De ce sa citesti?
Joaca-te pe telefon! tongue

| HerculePoirot explică (pentru Bula):

De ce sa citesc? Pentru ca am terminat cu sesiunea si ma cam plictisesc. Jucatul pe telefon il las celor ca tine tongue

| Bula a răspuns (pentru HerculePoirot):

Sa citest sa intelegi continutul, sa poti deosebi ironia si sarcasmul de lucrurile serioase si morbide. big grin

| Adry05 a răspuns:

Daca iti plac cartile de aventura da, daca nu, nu. Mie de exemplu nu-mi place Jules Verne pentru ca nu-mi plac cartile de aventura dar cand cineva imi cere carti de aventura, Jules Verne e printre recomandarile mele.

| Plato a răspuns:

Bineinteles, tovarasul stie ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal happy e o carte clasica happy o recomand happy

| oz_1736 a răspuns:

Si nu doar cartea asta, toate cartile lui sunt frumoase. Mi-au incantat copilaria