| PisicutaMiauBAU a întrebat:

Cimi poate recomanda niste carti de Agatha Christie? ...am inceput sa citest "Misterul vasului albastru" dar as dori ca dupa ce termin aceasta carte.sa mai citesc alte carti de crima si suspans

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.dol.ro/author--agatha-christie--1--.html
n 15 Iunie 2010 | aqualuna a răspuns:
Toate cărţile Agathei Christie mi se par sunt interesante, preferatele mele, citite şi recitite-Misterioasa afacere de la Styles, Crima din Orient Expres, Cinci purceluşi, Crimă în Mesopotamia, După funeralii, Noaptea diavolului, Răul sub soare, E uşor să ucizi, Secretul de la Chimneys, Crăciunul lui Hercule Poirot, Destinaţie necunoscută, Uciderea lui Roger Ackroyd, Cele două adevăruri, Doamna McGinty a murit, Pericol la End House, Întâlnire cu moartea, Pasager spre Frankfurt, Moarte în nori, Un buzunar plin de secară, Degetul mişcător, Crima din căsuţa strâmbă, Misterul crimelor înlănţuite, Falsă identitate, Cărţile pe masă, Cadavrul din bibliotecă, Pisica printre porumbei, Elefanţii nu uită niciodată, Ceasurile, Hickory Dickory Dock, Crimă pe terenul de golf, Lordul Edgeware moare, Misterul din Caraibe.Nemesis, Împuşcături la Stonygates, Misterul crimei fără cadavru, La hotelul Bertram, Adversarul secret, Moartea vine ca un sfârşit, Misterul de la Sittaford... şi tot cred c-am uitat vreo două

https://www.tpu.ro/......mesc-mult/

| Tantau_Nicolas_1973 a răspuns:

Mi-au placut mult Misterul Crimei fara cadavru si Crima din orient Expres. La a doua carte s-a facut si o ecranizare recent.