| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit cărți bune inspirate din cazuri reale? Rog recomandati titluri

6 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

"Arsa de vie"-Suad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate cartile lui Somerset Maugham

| Finetti1313 a răspuns:

Descendentii - Kaui Hart Hemmings
Extremely Loud and Incredibly Close - Jonathan Safran Foer
Sunt niste carti impresionante. happy Am plans la ambele laughing

| asunaaa a răspuns:

Hotul de carti este o carte bazata pe viata reala, dar viata reala din timpul celui de-al doilea razboi mondial; alte carti : Mizerabili, Ciresarii, Batranul si Meara, Mara...

| carnatunfuriat a răspuns:

Salut. eu am citit,, entra nella mia vita'' de Clara Sanchez chestia e ca eu am citit cartea in limba itaiana. In Romania nu am vazut-o prin librari, probabil ca a aparut si nu am gasit-o eu. Este o carte bazata pe o intamplare reala, este foarte frumoasa. Are vreo 450 de pagini dar merita citita. in carte este vorba de o fetita rapita la nastere din sanul familie sale chiar de catre cea mai buna prietena a mamei sale care de fapt facea parte dintr-o grupare ce se ocupa cu asemenea lucruri. Sper ca am fost de ajutor. ( Zi-mi si tu cateva carti interesante)