| anonim_4396 a întrebat:

As vrea niste titluri de carti interesante inspirate din fapte reale,memorii, biografice, etc. Thx

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Siegfried(Harry Mulisch)
Foamea((Knut Hamsun)
Golem(Gustav Meyrink)
Beatles(Lary Saabye Christensen)
Toți oamenii sunt muritori(Simone de Beauvoir)

| MariaChrii a răspuns:

Singur pe lume-hector malot

| ammy12 a răspuns:

Pai:Viata pe un peron de Octavian Paler, Desert pentru totdeauna tot de O.Paler,Portret intr-o oglinda sparta tot O.Paler

| LawlietRyuuzaki a răspuns:

Mie imi palk foarte mult Parfumul vaduvei negr, Indicii anatomica(care este inspiarat dintr-un anime numit Death Note), Meytrei sau toate panzele sus; sunt interesante din punctul meu de vedere.

| Varsha a răspuns:

Jane Eyre de Charlote Bronte