| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

Cateva filme inspirate din cazuri reale,pe care le-ati vazut voi, ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Pianist
Into The Wild
The Pursuit Of Happyness
127 Hours
Donnie Brasco
The Social Network
The Aviator
Public Enemies
The King's Speech
Titanic

| DDCC a răspuns:

Hachiko, a dog's story
Titanic
Vezi aici: http://kpfingaz.hubpages.com/hub/10-Best-Movies-Based-On-A-True-Story.

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru DDCC):

Hachiko, a dog's story aseara l-am vazuthee hee

| DDCC a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Și? Ți-a plăcut?

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru DDCC):

Da,frumos tare

| DDCC a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Mă bucur că ți-a plăcut.

| AgathaRo a răspuns:

Men of Honor, Pearl Harbour, Warhorse, Find me guilty, seriile godfather, inclusiv rocky (cu silver stallone) e un film inspirat dintr-un caz real

| Generalul a răspuns:

Enemy at the Gates, cel mai bun film de razboi dupa parerea mea, sau The Social Network, ca doar toti avem si Facebook happy

| anonimavorbeste99 a răspuns:

1.Hachiko, a dog's story: este vorba despre un caine care isi asteapta stapanul ( mort) timp de cativa ani in fata unei gari...e cam trist dar e super.
2. A beautiful mind:Filmul este o drama umana inspirata de viata lui John Forbes Nash Jr. un om care a fost unul dintre cei mai buni matematicieni ai tarii inainte de a suferi de schizofrenie.