| CyberDune28 a întrebat:

Cine a citit Creierul barbatului, Louanne Brizendine?
Poate o femeie sa stie ce e in creierul barbatului cu tehnologia de astazi?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Poate o femeie sa stie ce e in creierul barbatului cu tehnologia de astazi?"

Nu are importanta genul barbat, femeie sau LGBT, tehnologia de astzi nu citeste creierul ...inca.
Autoarea cartii poate este capabila sa "citeasca" mintea barbatilor dar intr-un sens metaforic.
Sunt o multime de femei care cunosc natura psihicului uman si pot astfel sa-i manipuleze pe cei slabi.
Nimeni nu poate cunoaste gandurile insa.

Din cate am citit despre aceasta carte este din sfera Psihologie si psihanaliza, nicidecum despre o masinarie SF care se conecteaza la gandurile tale si le extrage precum subiectul filmului Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

| LordCristobal a răspuns:

Doamne fereste, sper sa nu ajunga la situatia asta!
La ce prostii am eu in cap cu femeile daca ar stii ce in capul meu as ramas single pe veci.laughing))

| Drake21 a răspuns:

Suntem mult m ai avansati, acum prin cip-uri poti invata sa dansezi, sa canti, oamenii paralizati se pot misca, aduci informatii noi in creier prin intermediul conexiuni calculatorului

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Patrick Paumen are 32 de cipuri, magneti incorporati, cip pentru a deschide usa la casa, un alt cip in loc de card pentru a plati consumatiile, cip pentru a deschide masina

| EestiSodalane a răspuns:

Da, normal că poate, mai ales dacă femeia respectiva se face neurochirurg. Oricum ce sa fie in creierul barbatului? Neuroni, sinapse, etc