| AmiRa33Rebeca a întrebat:

Cine imi poate face o descriere a cartii,, Fluturi,, de Irina Binder?

Răspuns Câştigător
| Apheleia a răspuns:

Buna!
Este vorba despre o tanara de 19 ani,pe nume Irina care isi gaseste asa-zisa dragoste intr-o discoteca din Brasov(orasul in care locuia).
Alesul ei este Matei,un tanar bogat,posesiv,gelos,divortat si insistent care reuseste sa o seduca si o transforme in iubita sa pe Irina,iar apoi o va aduce la vila lui de la Snagov si de aici incepe actiunea.
Personajul care trebuie mentionat este Robert(orfan)fratele vitreg al lui Matei,care a renuntat tot timpul in fata fratelui sau,fiind complexat de faptul ca a fost intr-un fel adoptat.
Asa va renunta si la Irina(cea pe care o iubeste)pentru Matei.
De asemenea,Irina se va indragosti si ea de Robert, dar asta ar trebui sa fie un secret deoarece ea este oficial iubita lui Matei(care se va dovedi un mare ticalos).
Apar nenumarate conflicte si intorsaturi de situatie, deci nu vei duce lipsa de suspans, daca te decizi sa citesti "Fluturi".
In volumul 2, apar si alte personaje precum Alex, dar te-as baga in ceata daca mai continui.hee hee
Pentru incheire, iti spun ca Robert ascunde ceva mult mai important decat lasa sa se vada si acesta este motivul pentru care toata povestea e asa cum e.(insa iti spun doar atat.Vei afla daca citesti ambele volume)

1 răspuns:
| Titanos a răspuns:

Apar niste Fluturi.