| AvalohAlyn a întrebat:

Cititi des carti? Sincer.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi-e greu sa iti spun, fiindca asta s-a schimbat cu varsta. In adolescenta mi-au placut mult cartile complete, romanele care abordeaza complexitatea vietii (de exemplu, a fost o vreme cand eram pasionata de scriitorii rusi). cand eram studenta imi placeau foarte mult cartile cu tenta filozofica (Cioran, Eliade de exemplu). Acum imi plac cartile care au componenta istorica, care ma poarta in lumi pe care le cunosc mai putin, care sunt bine documentate. Toata viata am citit cu mare placere romane politiste si poezie, multa poezie de toate felurile.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In fiecare zi.

| neutrino a răspuns:

De obicei am mereu cate o carte de citit, astfel incat in fiecare zi, indiferent de program, imi fac timp sa citesc macar cateva pagini.

| volumexd a răspuns:

Un capitol/doua pe zi

| AvalohAlyn explică (pentru Brigaela):

Ce gen preferati?

| mili25 a răspuns:

NU

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cand am timp citesc romane.

| Cameliapantiru a răspuns:

Da. Zilnic, doua-trei ore le dedic lecturii. In zilele libere, ajung si la 14-16 ore. Iubesc sa citesc!

| RODRIGEL a răspuns:

Sincer eu unul nu :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu citesc o data pe zi cate 2 capitole...

| Sadic a răspuns:

Am un blog de cărţi sponsorizat de librării, fac recenzii săptămânal şi citesc zilnic, deci cam da laughing