| AvalohAlyn a întrebat:

Cititi dezvoltare personala/lectura motivationala?
Dar carti de autovindecare?

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Am mai pus și eu o întrebare asemănătoare nu demult. Da, citesc, și mă ajută. Mă ajută de milioane de ori mai mult decât o face învățământul românesc, că tot discutaseră-ți voi pe tema aceasta mai sus. Materie stufoasă și inutilă, presiune și stres pentru nimic. Asta e situația în momentul de față.
Revenind la subiect, chiar am găsit câteva site-uri și bloguri de dezvoltare personală incredibil de motivante, scrise de niște persoane foarte deschise la minte! Sunt bune unele lecturi motivaționale.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Mi se par porcarii scrise de oameni interesati doar de bani. Scoala este cea mai buna metoda de dezvoltare personala, din punctul meu de vedere. Iar autovindecarea nu exista, este doar o minciuna care se vinde bine

| AvalohAlyn explică (pentru Brigaela):

Facultatea poate, ca scoala(liceul si scoala generala) e doar o amarata de cultura generala si programa prost facuta.happy Ma refer la invatamantul romanesc.Materie multa si proasta.Nu cred deloc ca scoala te dezvolta personal, cel putin pe partea psihica, emotionala sau spirituala nu te dezvolta deloc. fara suparare.happy
Cartile de dezvoltare personala au schimbat milioane de vieti in bine...dar va respect parerea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Citesc de pe bloguri diferite lucruri motivationale.

| AvalohAlyn explică (pentru Aberdeen):

Poti sa imi dai si mie cateva site-uri si bloguri de care zici ca sunt bune in domeniul motivational/dezvoltarii personale? Te rog.

| Aberdeen a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sigur, o să încerc să răscolesc printre linkurile salvate și să-ți sugerez câteva bloguri și chiar articole. Sper să le regăsesc pe unele.
Pe ăsta te rog să îl citești foarte atent, merită răbdarea:
http://drumuricatretine.wordpress.com/......ebit-unic/

http://1cartepesaptamana.ro/
http://motivonti.ro/
https://florinc0nstantin.wordpress.com/

Documentarul ăsta încă nu l-am finalizat, dar poți să-l începi și tu: http://www.filmedocumentare.com/legea-rezonantei/

Pe măsură ce mai găsesc o să-ți mai trimit. Tu ce site-uri sau articole ai urmărit?

| AvalohAlyn explică (pentru Aberdeen):

Multumesc mult.
Eu nu prea urmaresc site-uri sau articole pe internet de acest gen ci doar am carti de dezvoltare personala cum ar fi Secretul,Puterea, Magia, Forta gandirii pozitive, Viata ca o teapa, Inteligenta emotionala etc..Iti recomand si tie, seria de carti ale doamnei Rhonda Byrne:Secretul, Puterea si Magia..Sunt carti foarte foarte bune si care incerca sa iti schimbe viata in bine daca aplici acele invataturi si sfaturi.
Multumesc mult de linkuri.

| syd2 a răspuns:

Nu au nici un sens, dar pentru unii ele pot sa insemne un inceput