| Park1Suin a întrebat:

Cum ati explica cuvantul eficient?
Ce inseamna lectura eficienta?
As vrea propozitii scurte, dar cu inteles.

Răspuns Câştigător
| PyKaciu a răspuns:

Eficient : Folositor, bun.
Lectura eficienta : Lectura folositoare.

Propozitii :

Noul aparat foto este mult mai EFICIENT ca, cel vechi.

Cartea doamnei invatatoare despre autori este foarte EFICIENTA

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prin lectura eficienta ne referim in primul rand la intelegerea mesajului, a legilor care actioneaza in universul creat de autor. Eficienta lecturii mai are in vedere lectia de viata pe care o desprinde cititorul, imbogatirea nivelului lui cultural, modelarea limbajului.

| OhGodWhy a răspuns:

Ajutatoare,de ajutor'Propozitii nu stiu tongue

| 非跳躍 a răspuns:

Folositor

| 666Belial666 a răspuns:

Prin lectura eficienta ne referim in primul rand la intelegerea mesajului, a legilor care actioneaza in universul creat de autor. Eficienta lecturii mai are in vedere lectia de viata pe care o desprinde cititorul, imbogatirea nivelului lui cultural, modelarea limbajului.
Bye