| Ghindă a întrebat:

stiu ca este o intrebare stupida, dar vreau sa stiu: ce este un "prezervativ", multa lume foloseste cuvantul asta... da nimeni nu-mi explica ce inseamna straight face, nu vreau raspunsuri cu cuvinte ciudate, si greu de inteles. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Tigrilă a răspuns:

Simplu un prezervativ e o bucata de cauciuc cu care se acopera penisu pentru a nu duce la sarcini nedorite sau alte boli cu transmitere sexuala (BTS) ca atunci cand faci un balon din guma...straight face

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai daca nu vrei cu o definitie. stiintifica, iti voi spune astfel:
Oamenii care fac sex, si folosesc prezervativ nu mai pot avea astfel un copil, deoarece sperma care intra in vaginul doamnei este,, refuzata'' de catre prezervativ (care se mai numeste si anti-conceptional)

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Cum sa-ti spun se foloseste in actul sexual intre doua persoane(previne sarcina pentru fete^_^)sunt cred ca in mai multe feluri:thinking nu sunt experta in asa ceva dar asta stiu depsre elhappy

| Gigiku a răspuns:

Prezervativul masculin reprezinta o metoda de bariera. Efectul lui contraceptiv se bazeaza pe faptul ca nu lasa sa intre in vagin sperma Efectul lui protector impotriva infectiilor cu transmitere sexuala se bazeaza pe faptul ca impiedica atat contactul dintre fluidele corpului (sperma, secretii vaginale, sange) si mucoasele organelor genitale cat si contactul direct dintre penis si vagin.

Ai inteles?

| Adyr0 a răspuns:

Un balon dezumflat.

| Ghindă explică:

@ dami4you a explicat in asa fel ca eu sa inteleg happy