| BeckyRebe a întrebat:

Cum intelegeti citatul:
"At every moment of our lives, we all have one foot in a fairy tale and the other in the abyss"
Multumesc!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

In orice moment al vietii, toti avem un picior intr-un basm, si celalalt in abis.

| RamonaNicolae a răspuns:

Buna! Cred ca se refera la faptul ca deciziile ne alcatuiesc si influenteaza viata. Suntem cu un picior in abis, deci o miscare gresita ne-ar aduce si cu al doilea tot acolo, si in acelasi timp suntem intr-o poveste, deci exista si a doua optiune. In orice moment, nimic nu e doar alb sau doar negru. Viata e facuta din combinatia de bine si de rau, variantele exista mereu, constituie terenul pe care mergem in viata si lasa de fiecare data loc de decizie.