| bomboniqueeeeeeeeee a întrebat:

Ce intelegeti prin citatul asta "Astfel e lumea. o comedie!"

2 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Pentru a raspunde, ai jumate din raspuns in intrebare. De fapt ce este lumea? lumea e un amalgand de fiinte fiecare cu personalitatea sa si care este in continua evolutie si miscare.
Actiunile fiecaruia in parte sau a unui grup pot creea diferite aspecte ale vietii intocmai ca o comedie de teatru. Doar ca aici comedia este adevarat nu inventata!

| griindungiverzi a răspuns:

Lumea in care traim este intr`adevar o comedie. Fiecare zi reprezinta o noua scena, iar dupa trecerea timpului scenele se grupeaza in acte. Primul act este cel al copilarie, urmat de cel al adolescentei, al viselor iar ultimul act este cel al maturitatii. Zilele sunt unice in sinea lor iar fiecare din noi, cu personalitatile noastre ne facem propria comedie. La unii actele sunt mai vesele in timp ce la altii sunt drame.