| adryanushka a întrebat:

cum intelegeti citatul: stiinta este o putere? fundita

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Stiinta te face puternic, capabil sa practici o meserie care-ti ofera un statut social, te face capabil sa faci descoperiri, cercetari, sa fii cunoscut.

| adryanushka explică (pentru ElenaSA):

Merci.mai ajutat tare mult

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cam analfabetic formulat.

| αndï a răspuns:

Cu cat stii mai mult, cu atat esti mai capabil sa percepi realitatea intr-un mod inovator

| Mădă0611 a răspuns:

Stiinta inseamna cunoastere si cunoasterea inseamna putere. Sa luam virusul hiv; daca stii ce e si cum se transmite, n-o sa te trezesti cu el in corp, dar daca nu stii... naJpa, la fel cu herpesul, ca batranii nu stiau ca e un virus, ziceau ca e de la sete, "freaca zona cu o suvita de par si trece", asa ca multi l-am luat cand am fost mici folosind aceeasi sticla cu apa la gradinita, de exemplu, daca era vreun virus periculos, cati am fi murit? (intrebare retorica)

Răspuns utilizator avertizat
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E cam acelasi lucru ca si asta. Citatul este in principiu o manea.
http://www.youtube.com/watch?v=KNc_agP2D7M

| Forev?rTughed?r69 a răspuns:

Omul invatat este un om puternic, un om care va razbi care nu va fi calcat in picioare.