| endery1 a întrebat:

Ce intelegeti prin citatul Oamenii nu se schimba niciodata.
Credeti in el?

Răspuns Câştigător
| AndyIQ a răspuns:

Eu inteleg ca acesti oamenii nu isi vor schimba in decursul intregii perioade a vietii firea lor omeneasca prin care ii afecteza si pe cei din jur.
Eu nu cred in acest citat deoarece din mai multe puncte de perspective oamenii se pot schimb si nu se pot schimba.
Bafta!

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Cum nu se poate mai fals.Sunt sute, chiar mii de lucruri/intamplari care schimba un om.Pana si un cuvant poate face asta.Niciodata nu ramanem la fel,pe dinafara, chiar daca ''nucleul'' e acelasi.E vorba de actiuni constiente sau inconstiente, pe care le facem cu sau fara participarea acestui ''nucleu'' iar nucleul nu reprezinta nimic altceva decat materialul nostru genetic.Nu ai cum sa nu te schimbi, ca doar nu esti robot; au loc intamplari care iti reseteaza ''nucleul'' asta ca la calculatoare.In fond, chiar omul, luat sub forma de creatura e un calculator performant ce poate fi resetat de mintea si dorintele omului.Mentalul e stapan, si creatura e executantul. Oricine a afirmat ca omul nu se schimba niciodata, merita sa fie ars pe rug pentru erezie si fals in declaratii.Si,daca nu ne-am schimba,am involua,pentru ca,prin simple probabilitati un om neschimbat e unul mecanic,plictisit si plictisitor in acelasi timp.E o adunatura de carne si sange repetitiva care o sa faca aceleasi bullshituri pana crapa,si daca toti am face asa, am fi o adunatura de furnici de 1, 80 si 75 kg, fara rost in viata.Schimbarea,pe langa ca aduce progres,aduce si dorinta de mai multa schimbare, adica evolutie, nenicule!

| Sentinel a răspuns:

Citatul e fals. Daca exista dorinta, orice este posibil.

| alexthebest2000 a răspuns:

Noi nu ne schimbam in suflete. Daca te referi la infatisare, atunci nu se poate.Numai in suflete(in general).

| Kittynika a răspuns:

Nu.
Adevarul e ca timpul ii schimba pe oameni

| IuliaChiuian a răspuns:

Nu eu una nu cred in raspuns deoarece am sa iti spun un citat care este geaman : "lupu' isi schimba pielea da naravu' ba ''

| Son a răspuns:

O persoana se poate schimba, dar totusi fostul lui comportament nu va disparea intrutot.