| galaxyFUNDHA a întrebat:

Cum invat mai repede lectia Substantivul clasa VI-a?. Maine ma asculta deoarece cica m-a prins cu fituica sub test cand le strangea dar eu cu panica am uitat sa imi bag in ghiozdan foaia de pe care am repetat inainte sa vina profa(in cele 5 min cad profesorii iau catalogul si chestii in sala profesorala).

Răspuns Câştigător
| Daniela_Georgiana_1995 a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la altceva decat la lectia care vrei sa o inveti. Pune-te intr-un loc unde este liniste si citeste cuvintele cu glas tare sa le retii mai usor si repede.

1 răspuns:
| Romanul86 a răspuns:

Înveți genul, nr. cazurile care sunt mai ușoare adică genitiv, vocativ, dativ. și să știi substantivele comune sau propri.