| Sarai a întrebat:

Cum poate cineva care a scris o carte sa o publice?

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Exista mai multe variante:
-selfpublishing (adica dai banii si editura iti pune cartile in brate, sa faci ce vrei cu ele)
-participi la concursuri de debut; in acest caz insa, vei intra in competitie cu inca 100-200 de scriitorasi si nu se stie daca vei castiga lozul cel mare
-contactezi o editura mai micuta, dispusa sa-ti publice cartile si sa ti le expuna in librarii (dar te va costa MULT si nici nu se stie daca-ti va cumpara careva cartile)
Sfatul meu e sa-ti publici cartea pe wattpad si sa vezi reactiile cititorilor. N-are rost sa dai o caruta de bani, pe o carte care e posibil sa nu se vanda.

| anonima0101 a răspuns:

Poti sa o "publici" pe wattpad.

| rapp2020 a răspuns:

Sscrii cartea, o retranscri in word si incerci sa o duci la un editor de carte

| IonutAdascalitei a răspuns:

Salut! Fix in aceeasi situatie sunt si eu. Daca vrei sa te ajut, lasa-mi un mesaj pe privat.Iti spun doar atat, ai nevoie de talent si un sponsor care sa te "gaseasca", atat.