| mihneajuk a întrebat:

Cum pot sa imi dezvolt retorica?(Gen maine vreau sa ies sa prezint o carte si vreau sa stiu sa vorbesc mai frumos, sa le captez atentia colegilor dar in mod special vreau sa iau un 10)Mersi frumos!

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Uite citeste despre publik speaking, urmareste video-uri cu debateri si vezi modul decomportare.
pentru maine la viteza:
- sa ai bine ideile structurate,
-sa crezi in ceea ce spui
- prezentarea sa nu fie turuita, monotona
- sa vi cu chesti interesante captivante care crezi ca ii intereseaza
- sa fi relaxat sa ai un gram de umor
- fa repetitie pune si e inregistreaza vezi tonul voci, gestica,
- trebuie sa fi actor nu spectator la prezentarea ta.
bafta!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns (pentru Ara997):

Public - scuze am scris prostii ca -i tarziu

de citit in timpul liber (poti fol google transl daca nu sti engleza si prinzi ideea)
https://www.forbes.com/......-speaking/