| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se par preturile cartilor in Romania? Scumpe, ieftine? Cat de diferite sunt preturile in afara?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic. Eu dau in jur de 50 lei pe o carte(de fictiune, bineinteles) cat de cat buna si recomandata. laughing

| Drolja a răspuns:

Anticariate!
Preţurile cărţilor din librării sunt foarte mari, cu atât mai mult cu cât ceea ce găseşti pe rafturi sunt rahaturi.
În afară se cumpără foarte mult de la anticariat, şi având în vedere că acolo poţi găsi lucrări de calitate, un preţ mai ridicat se merită. Încet-încet, şi românii au început să adopte anticăria.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Sunt mai ieftine in Romania.

| 5uMMeR a răspuns:

Cartile din Romania nu sunt chiar scumpe...depinde si ce fel de carti.In alte tari in care sunt salarii mai mici, sunt carti mai ieftine decat la noi, dar care pentru ei sunt destul de scumpe, din cauza bugetului!

| Covrigel07 a răspuns:

Legat de cartile din Romania... ei bine, aici depinde si ce fel de carti vrei sa cumperi si de unde le cumperi. Cat despre preturile din afara, nu stiu.