| Yuki24 a întrebat:

Cum vi se pare? Dau funda!
http://www.wattpad.com/story/37523314

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cam „tîmpițică".
Nu am citit decît o pagină și m-am lămurit.
În afara faptului că lucrarea abundă de multe greșeli de gramatică, ceea ce m-a frapat, la modul negativ, a fost acel individ care a șocat-o pe eroină: un japonez blond.
Ceva ca un verzuliu de marțian, cu antene pe cap, într-un trib de boșimani.
Prea vedeți cai verzi pe pereți și vi se pare că faceți literatură.
N-ați citit la viața voastră nici 25 de cărți și ...gata...vă și vedeți scriitori și umblați cu întrebări despre edituri.
N-aveți minte nici cît găinile.
Sănătate!

| Yuki24 explică (pentru corolav):

Daca ai citit numai prima pagina imi dau seama ce ai inteles, sa sti.Si da, recunosc ca am greseli de gramatica nu am de ce sa mint.

| corolav a răspuns:

Domnișoară,
ceea ce am exprimat ți-o spune un om care a scris vreo două cărți, mai scrie altele vreo două, a citit vreo trei mii de cărți și alte vreo zece mii de ziare, reviste, almanahuri și altele nu știu cîte publicații periodice, în ultimii peste 60 de ani de cînd am învățat a citi și a scrie.
Așa că, asemenea gen de literatură ( ca cea pe care vrei tu să ne-o prezinți) se recomandă de la sine ca ...foarte slabă.
Vezi și răspunsul lui xGreenSmokex.
Învață să scrii românește, citește multă literatură și apoi abia să te apuci de scris.
Dacă vei căuta în paginile acestei categorii, vei mai găsi alți cîțiva veleitari, ca tine, care pornesc pe niște șabloane arhicunoscute, acelea ale unor școlari ieșiți din comun, care merg la școală doar pentru a socializa, pentru a -și crea relații idilice, clipe de amor infantil, dublate de fantezii onirice - erotice, plecate, cumva, din vizionarea prea multor filme XXX, extrapolate la curtea școlii, plină de consumatori debăuturi tari, marijuana și chiul cît încape.
Nu acestea sînt personajele viabile într-o lume a literaturii, și nu prin acestea vei ajunge pe standurile librăriilor.
Mizerii gen „Suge-o, Ramona!" și aia cu „Grey" ( îmi scapă titlul, dar am văzut filmul și m-a dezamăgit, în proporție de 1.000 la mie).
Fă-ți întîi lecțiile și abia apoi să vii să ne dai lecții de viață.
Hai, pa!
P.S. Vorba aia: „ Dacă doi oameni îți spun că ești beat...te duci și te culci"

| Sadic a răspuns:

Slăbuţ, clişeic, cam cât citeşti pe an?

| xGreenSmokex a răspuns:

Sincer, n-o sa te invalui in aplauze ca sa iau o funda. am citit primele pagini si nu m a atras. parerea mea personala

| Hnhc_Nsgghdsa_1999 a răspuns:

Mi se pare o poveste care se imbina cu romantismul si drama.....este chiar buna, excelenta.

| Yuki24 explică (pentru Hnhc_Nsgghdsa_1999):

Daca este o minciuna nu-mi place asta, dar daca este adevarat multumesc