| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Daca as vrea sa citesc o carte usoara, de unde as incepe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gen? Iti recomand Dama cu camelii de Alexandru Dumas fiul. Este destul de scurta si usor de inteles. Destul de dramatica si captivanta. Zece negri mititei de Agatha Christie....foarte buna si asta dar cam greu de inteles, insa scurta.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ar fi sa recomand ceva as recomanda cartea asta http://dezvoltarea-personalitati-2020.blogspot.com/......Maslow.pdf

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru RAY):

Multumesc de recomandare! O s-o incep de maine! happy :*

| RAY a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

O recomand tuturor e o carte care a schimbat multe persoane

| Violleta2022 a răspuns:

De la prima pagina, de unde scrie titlul!

| sierra1 a răspuns:

Capra cu trei iezi apoi Scufița roșie

| sierra1 a răspuns:

Oops! N-am fost pe fază cu Capra cu trei iezi la "carte ușoară"!

Ce zici atunci de "Critica rațiunii pure"?

| sopranaCadaverica a răspuns:

Principesa de Cleves de Madame Lafayette. E psihologica, multe observatii feminine, o carte emotionala simpla de citit, sunt si pasaje in care se descrie societatea franceza, mai precis cea burgheza de secol 17.

| seularts a răspuns:

De la pagina 1!

Răspuns utilizator avertizat