| SingleForOne a întrebat:

Daca cineva este familiarizat cu povestea Warhammer 40.000, știe cate carti și/sau povesti oficiale sunt (excluzand pe acelea fan-fiction)?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Games Workshop nu are standard de Canon, sau poveste oficiala pentru carti. Autorii Black Library sunt licentiati, (publica cu acordul firmei care detine warhammer) dar au libertate creativa. In plus, fan-fiction nu se vinde, se scrie si se publica gratis.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Oho, ai ce citi. Doar romane is peste 400
https://www.blacklibrary.com/warhammer-40000/novels

| SingleForOne explică (pentru Wr3nch):

Da, dar toate sunt oficiale conform povestii originale? Eu as presupune ca majoritatea, poate 80-90%, sunt fan-fiction.

| Wr3nch a răspuns (pentru SingleForOne):

Games Workshop nu are standard de Canon, sau poveste oficiala pentru carti. Autorii Black Library sunt licentiati, (publica cu acordul firmei care detine warhammer) dar au libertate creativa. In plus, fan-fiction nu se vinde, se scrie si se publica gratis.