| Pitica08 a întrebat:

Daca ma zgarii intr-un fier care nu e ruginit ce se intampla?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te rănești. Dacă zgârietura nu e adâncă se vindecă repede.
Totuși, ar fi bine să dezinfectezi rana (rivanol, apă oxigenată, betadină).

| Alexul99 a răspuns:

Mori.
Glumesc, intrebare stupida alert.
Ce ar putea sa se intample? iti curge sange cel mult.

| Diana661 a răspuns:

Eu stiam ca iti iese creierul pe acolo.

| Magda211102 a răspuns:

Nu mori.Fierul ruginit nu inseamna tetanos nu are nici cea mai mica legatura. Tetanosul se ia prin contact direct cu anumite bacterii ce se gasesc in anumite medii.Deci unde era fierul si in cu ce a intrat in contact este intrebarea corecta.Iti recomand sa te dezinfectezi repede si ai mare grija cu ce.Depinde si de profunzimea ranii daca e mai mare si stii ca fierul ala era cam mizerabil nu strica sa mergi intr-o scurta vizita la medic.