| Makeithappen a întrebat:

Daca v-ati intalni un poet ce intrebari ia-ti aderesa? multumesc!

18 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

L-as intreba ce trage.

| fuzzer a răspuns:

Intrebari de natura biografica: unde s-a nascut? cati ani are? despre creatia acestuia, imaginatie, despre familia lui. Despre gandurile sale cele mai ascunse

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu stiu, probabil daca avea mereu un creion si o agenda la el ori daca a inceput sa scrie cu scopul de a castiga ceva(nu ma refer neaparat la lucruri materiale)...chestii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama spune sa nu am niciodata incredere in poeti.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Încep să realizez de unde ai rădăcini poetice.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

In niciun caz
cred ca nu e imposibil sa fii copilul lui bacchus si a lui circe
sau in orice caz, sa fii un demon care sa traiasca conform propriei lui voi, dar care e socat de tot ce aude.
doamne daca as putea sa arunc parul de caine adunat de cinci ani in camera mea dar mi-e prea frica sa il arunc din superstitia ca ar imbatrani mai repede, atunci as putea sa incep sa invat pentru bac.
ar trebui sa nu ma tem de nimic in afara stagnarii, era acel film pe pro tv in care ma indragostisem de regele ierusalimului, invitase un taran sa joace sah cu el. https://www.youtube.com/watch?v=g_J4rAf2Qjg&index=2
nu stiu cum e pentru tine Draga Noname, tu esti exact cavalerul din the seventh seal, un barbat de bergman, care joaca cu moartea.
mama era singura ieri, zicea ca se amuza de un raport de psihiatrie, am facut cafea si am stat toata seara sa o consolez, fac cele mai bune consolari, fara religie, din inspiratie divina. a spus ca vorbesc prostii, sa termin, sa termin cu prostiile, ca ma asculta doar pentru vocea de pisica care e foarte unica.:))
cred ca nu as putea face un melancolic fericit, toata viata m-am lasat atat de usor purtat, si acum mai mult ca niciodata, e foarte amar, as incepe sa ma manifest oribil daca nu as recurge la violoncel care sa o faca mai calma. anywaw cred ca mama distinge melancolia de tristete, ca sunetul vocii mele e ca o plimbare in singuratate. dar ma ingrozesc cum e pentru tine.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

...şi aici ai o voce specială şi hipnotică, mângâietoare.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vreun blog sau un ceva unde mai poţi fi citit (pe lângă ce e aici)?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu sunt ceva care sa merite sa fie citit, de aceea mi-as simti blogul ca un mormant, cand intru pet pu lucrul care ma face sa ma simt ca acasa e ca milan9 straluceste in bara de prieteni, nu ii dau niciodata accept ca sa simt ca nu sunt singur.
dar inteleg unde batisad

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Bat spre "mai vreau!".

Mi se pare firesc şi aş vrea să te apuci de scris (cât mai mult şi la modul serios)...iar eu aş fi redactorul-şef, să treacă totul prin mine. day dreaming

Iar pe milan e bine că nu-l laşi în casă, ţi-o face gară.
Aşa nu e tren, ci doar semafor.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ma flatezi Draga Noname, sunt numai cuvinte goale, daca vreau sa stiu cat de gol sunt e suficient sa ma uit ca am maini frumoase si inutile. nu citesc niciodata ce am scris in jurnal iar cand vreau sa tai din el ca sa fac o concluzie a vietii de dinainte de suicid, nimic nu merita nici macar taiat
offf nici nu stiu cine e milan dar pare dragutlaughing)

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti un maestru al cuvintelor şi e interesant în capul tău. Ai o groază de puzzle-uri ciudate, care mă fascinează.

Iar milan e un trenuleţ de idei preconcepute şi repetitive, care îşi urmează ruta zilnică, indiferent câte contraargumente i s-ar aduce...şi da, se poate spune că e şi drăguţ.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Https://www.youtube.com/watch?v=8waJ7W3QcJc

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu stiu de ce Noname, nu poti sa iti imaginezi cat de fericit ma faci, dar atunci cand ma incurajezi de parca voi trai mai mult de inca un an, maxim cinci, chiar si vag, sunt atat de trist si imposibil de consolat fie si cu puterea mea consolatoare.
nu pot sa ma vad avand o calitate, fie si cat de insignifianta, sau facand ceva cu ea, cunoscand pe cineva in raport cu ea sau fi cineva care incearca sa whooa scrie sau sa stie despre ceva, orice ar fi

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt convinsă că majoritatea geniilor, artiştilor, oamenilor extraordinari au avut dubiile lor şi aparentele imposibilităţi până şi de a trăi, ajungând să-şi transforme dramele în opere de artă.

Aş vrea să te alint cumva, să îţi ofer o speranţă sau o mie, dar ştiu că fericirea ta, motivaţia, armonia, pacea, echilibrul...sunt în tine; trebuie doar să o conştientizezi şi să le găseşti. Cât timp vor fi dependente de exterior, vor putea fi foarte uşor răpite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu pot decat sa explic in detalii cat de mizerabil sunt, si ce cuvinte abstracte sunt geniu si artist. dar sunt foarte pus pe a pune pasari flori si turle inloc de scenariu
trebuie sa iti povestesc de eugen
*se bate pe coapse fericit*
*maine, maaaaaine!*
si tu despre ce avem in noi, pentru ca atunci cand ma concentrez la in mine nu trec de un sac de organe

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

*se bate pe coapse fericit*
*maine, maaaaaine!*

Heheee. Pe mâine atunci!hee hee

| RobertFHC a răspuns:

Daca trebuie sa te intalnesti cu un poet si nu stii ce sa-l intrebi. intreaba-l chestii banale si nu incerca sa te amesteci in viata lui, adica sa ii pui intrebari personale.
Intreaba-l ce face, ca daca cunosti poetul logic ca nu il intrebi unde s-a nascut, cati ani are si d'astea. il mai intrebi cand o sa scoata alta "opera", cum ii vine inspiratia si restul vine de la sine, incearca sa ai un dialog cat mai natural si relaxeaza-te.