| alexanders2000 a întrebat:

Dati-mi si mie niste exemple de carti gen jurnalul unui pusti

dau funda pentru cele mai bune sau ce mai buna carte

5 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Jurnalul secret al Laurei Palmer de Jennifer Lynch

| larylarysa a răspuns:

"Nazdraveniile lui Gian Burasca" e foarte faina

| Andrutssaa a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice, Pulbere de stele, tabara, Jurnalul unui pusti 2...sunt toate de la aceeasi editura. daca ai facut rost de jurnalul unui pusti poti sa faci si de acestea. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| worldaseli a răspuns:

De ce iti pierzi timpul cu asemenea carti? Mai mult te prostesti decat sa inveti ceva din ele.
In 1-2 ani o sa uite toata lumea de asa ceva, citeste si tu un Dostoyevsky, un Tolkien nu porcarii d-astea.

| Ioan_Bianca_1968 a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice, Emily the strange, Coraline si inca unele care nu sunt acelasi gen, dar sunt foarte frumoase:micutele mincinoase(pretty little liars), jocul minciunii(the lying game) si culorile dragostei