| steph1y a întrebat:

Voi ce carti mi-ati recomanda? As vrea o carte gen "Jurnalul unui pusti", "Piciul", "Morcoveata" etc. (nu conteaza pretul)
Funda!

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Citeste,, Ciresarii" - e o carte INCREDIBILA- sau daca nu-ti place incearca,, jurnalul unei pustoaice" sau,, black beautty" sau,, Morti pana la apus" sau,, Fara ochelari";,, intuneric si lumina";,, povestea cu un vampir si doua pisici";,, fetele din olimp";,, care-i faza cu cititul";,, pantalonii calatori";,, matilda"... sper sa-ti placa. Fundita?big grin

3 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Ti-as recomanda mai multe carti scrise de Jules Verne, cum ar fi Copii capitanului Grant, Capitan la 15 ani, 20. 000 de leghe sub mari, 2 ani de vacanta, etc. Daca iti plac cartile despre adolescenti citeste Marele Nate, Jurnalul unui pusti, Insemnarile unei pustoaice, Care-i faza cu cititul?, Ce poti face cu doua cuvinte?

| Dany19 a răspuns:

Copiii capitanului Grant - Jules Verne
Cartea Junglei(ambele volume) - Rudyard Kipling
Capitan la 15 ani - Jules Verne
Aventurile lui Huckleberry Finn - Mark Twain
Tom Sawyer - Mark Twain
Robinson Crusoe - Daniel Defoe
Comoara din insula - R. L. Stevenson
La Medeleni - Ionel Teodoreanu

| Lia09 a răspuns:

Orice carte de la Sandra Brown. Sau "In orice zi de joi" de Peggy Webb, "Pantalonii calatori", nu mai stiu de cine au fost scrise (is 3 sau 4 carti), "Maitreyi", "Dragostea nu moare" (este raspunsul dat la cartea "Maitreyi").