| Mitroi_Georgiana_N._1997 a întrebat:

DAU FUNDA!
Cerul face parte din planul cosmic? (limba Romana)

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Planul cosmic" este o expresie data de vreun nestiutor al naturii, dar nici a limbii.
Nici atat n-a stiut ca, cerul si cosmosul nu sunt in plan, ci in spatiu...
tongue

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daaa, cerul face parte din planul cosmic.

| Nemessys a răspuns:

Normal ca nu. Ce vezi tu pe cer face parte din atmosfera panatului deci e a pamantului deci nu face parte din planul cosmic... deci intelegi? (prea multe deci-uri.) sad

| vocea a răspuns:

Da scumpo face

| n1445 a răspuns:

Da

| Crainstorm20 a răspuns:

Buna! big grin
Da. Eu asa stiu ca este. Uite:
Plan terestru: muntii,marea,copacul.
Plan cosmic: stele, cer, luna, soare.
Nu este atat de greu copile. Data viitoare cand te incurci te gandesti asa, daca sta pe pamant face parte din planul terestru, daca nu face parte din planul cosmic happy

| Fredi69 a răspuns:

Nu