| skirlex a întrebat:

Vreau si eu o scrisoare catre mos craciun in engleza. Sa fie cam o pagina de caiet mic sau si mai mica.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu stiu cate e de mare...

Dear Santa Claus,

My name is ______________, I am __ years old and I live in ___________ which is a very long way from the North Pole.

I have tried to be good all year and hope that you and your reindeers will be able to deliver me a nice present. At the moment my favourite toy is a ________ but I would like also a ____________ or a ____________to play with next year! I know that you and your helpers must be very busy at the moment and hope that you will also have time to deliver some nice gifts for my family.

I will leave you a glass of milk and some cookies next to our Christmas Tree and there will also be some carrots for Rudolf and the other reindeers.

Love from
(numele tau)

Traducere:
Draga Mos Craciun,

Numele meu e, am ani si traiesc in, care e foarte departe de Polul Nord.

Am incercat sa fiu bun (cuminte) tot anul in speranta ca tu si renii tai veti putea sa-mi trimiteti un cadou dragut. In acest moment jucaria mea preferata e, dar mi-ar placea de asemenea un/o sau un/o ca sa ma joc cu ea/el anul viitor! Stiu ca tu si ajutoarele tale sunteti foarte ocupati in acest moment si sper ca veti avea timp ca sa daruiti niste cadouri dragute si familiei mele.

Iti las un pahar de lapte si niste prajiturele langa brad si acolo cor fii si niste morcovi pentru Rudolf [ren] si ceilalti reni.

Cu dragoste, de la.

ps: daca vrei, scrie-mi cuvintele cu care vrei sa completezi si ti le traduc. Eu n-am scris pentru ca nu stiu ce ti-ai dori tu.

| skirlex explică (pentru WhiteLife):

Nu mersi oricum e bine asa ma pricep la english da nu am avut timp pentru ea mersi mult big grin Craciun fericit

| WhiteLife a răspuns (pentru skirlex):

Cu placere! Ma bucur ca te-am putut ajuta.
Multumesc, la fel!

ps: am luat-o d epe net big grin

| skirlex explică (pentru WhiteLife):

Nu conteaza d unde gestul conteaza mersi mult big grin

| WhiteLife a răspuns (pentru skirlex):

Multumesc si eu si am bucur ca te-am putut ajuta!

| MihaiMiță a răspuns (pentru WhiteLife):

Salut TPU care poate sa imi faca o scrisoare catre Mos Craciun in engleza cu cuvintele:Numele meu e Calnaci Mihai, am 16 ani si traiesc in Romania, care e foarte departe de Polul Nord.Am incercat sa fiu bun tot anul in speranta ca tu si renii tai veti putea sa-mi trimiteti un cadou dragut. In acest moment imi doresc o chitara dar mi-ar placea de asemenea o prietena cu care sa imi impartasesc cunostintele! Stiu ca tu si ajutoarele tale sunteti foarte ocupati in acest moment si sper ca veti avea timp ca sa daruiti niste cadouri dragute si familiei mele.

Iti las un pahar de lapte si niste prajiturele langa brad si acolo cor fii si niste morcovi pentru Rudolf si ceilalti reni.