| LisaJulie a întrebat:

De ce sunt seriile de cărți,,Stapanul Inelelor" și,,Harry Potter" atât de populare? Pentru cei care le-au citit, merita citite?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Au avut publicitate foarte buna si rezultate fianciare pe masura.
La fel a fost si cu moda "Barbie".

| dullcat a răspuns:

Eu spun ca da. Daca nu stii despre ce e vorba poti urmari filmele si daca iti starnesc interesul, atunci stii ca vrei sa citesti si cartile.

| J0B0MAT a răspuns:

Da merită citite.Cel puțin din genul ficțiune sunt cele mai bune.

| Dismally a răspuns:

Stapanul inelelor merita citite, sunt foarte bune. Harry Potter cred ca sunt bune dar pentru copii/adolescenti mai mult.

| ReddY25 a răspuns:

Da,merită,te țin în priză.Eu am citit aproape toate volumele lui Rowling

| Ilovedinero a răspuns:

Dappp, sunt super interesante.Stapanul inelelor cam pe la orice varsta cred ca merge, Harry potter merge pe la 12-16 ani, copii mai mici nu stiu in ce masura vor intelege cartea.

| Darius50boss a răspuns:

Orice carte bună merită citită, dar locul unu rămâne Biblia

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Darius50boss):

Biblia e greu de digerat. Are subintelesuri si povesti vechi pe care nu le intelege oricine. Aia se citeste mai la batranete laughing