| daniellle a întrebat:

Emma, de Jane Austen
Șoareci și oameni, de John Steinbeck

Ce ați alege?

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sunt atat de diferite incat nu stiu ce as putea raspunde.
Cred ca as recomanda Jane Austin, Steinbeck e mai greu.

| daniellle explică (pentru Kaℓi):

Știu diferența, însă apreciez în mod special autorii și de aceea prefer să aleg între aceste două cărți. happy

| Kaℓi a răspuns (pentru daniellle):

Ce ai mai citit de acesti autori?

| daniellle explică (pentru Kaℓi):

În ceea ce o privește pe Austen: Mândrie și prejudecată, Persuasiune și Rațiune și simțire. De Steinbeck am citit La răsărit de Eden și Fructele mâniei.

| Kaℓi a răspuns (pentru daniellle):

happy
Sfatul meu (final!) e sa nu alegi una dintre ele, sa le citesti pe amandoua happy este timp! iti mai recomand Pasunile raiului, prima carte de Steinbeck pe care am citit-o eu, mi-a placut mult.

| daniellle explică (pentru Kaℓi):

Mulțumiri :*

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Elena! Iti recomand sa citesti ambele romane, desi personal mi-a placut mai mult "Soareci si oameni''(John Steinbeck).

| daniellle explică (pentru Cameliapantiru):

Așa m-am hotărât să fac, îți mulțumesc.