| Gaby227 a întrebat:

Eu si o prietena am inceput sa ne trimitem scrisori.
Prima tema a fost filosofia(asta iubim), gen am luat fiecare o idee filosofica si am explicat-o celuilalt.
iar acum nu avem idei pentru tema celei de a doua scrisori, am dori sa nu fie tot filosofie, dar sa fie tot ceva cultural.
imi dati niste idei

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Despre tema bacoviană... ce ţine de latura asta întunecată, rece. E interesant cum ar fi abordată de 2 îndrăgostiţi.

| Gaby227 explică (pentru Satango):

Ideea e buna, doarr ca noi am mai discutat despre aceasta tema si s-au cam risipit ideile despre asta
ai vreo alta idde

| missfatadelatara a răspuns (pentru Gaby227):

Imaginează-ți ce i-ar scrie Eminescu Veronicăi Micle.

| Satango a răspuns (pentru Gaby227):

Despre sfârșitul lumii? Cum credeți fiecare că se va desfășura.

| AdeA1991 a răspuns:

Uite o idee pe care am pus-o in practica cand eram la liceu.

Eram un grup mai mare ce-i drept, dar nu vad de ce nu ar merge si doar cu doua persoane.

Una dintre voi incepe sa scrie despre ceva, o poveste. Scrie o pagina sau doua, iar cealalta trebuie sa scrie urmatoarele 2 pagini si tot asa pana ajungeti la sfarsit. Sfarsit cate poate sa fie dupa 10 pagini sau dupa 1000.
Noi ne-am distrat destul de bine cand am facut asta, unde mai pui ca a ajutat la dezvoltarea imaginatiei si a vocabularului.
Distractie placuta.