| Artegor a întrebat:

Fac apel la cultură!
Caut să cumpăr cartea "Etnogeneză și țuică" de Vintilă Mihăilescu, editura Polirom. Dacă știe cineva unde [mai] poate fi găsită sau este dispus să o vândă, aștept cu interes propuneri și indicații!
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Anaarecarti a răspuns:

Buna! Varianta ebook nu te ajuta?

https://www.libris.ro/......38256.html

| Artegor explică (pentru Anaarecarti):

Am reușit să cumpăr un exemplar, dar mulțumesc frumos pentru indicații!

| Anaarecarti a răspuns (pentru Artegor):

Nu ai pentru ce!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca pe net nu este disponibila pe nicio platforma care vinde carti noi, mai poti incerca la anticariate fizice! desi este greu spre imposibil de gasit un astfel de titlu.
m-am uitat pe net nu este disponibila

[EDIT]

multumesc pentru acordarea de calificative "eronat" si "nefolositor" macar stiu cu cine am de a face!
adica ti-am spus ca nu este de gasit acest titlu si tu te incapatanezi ca ce? ti-am si indicat anticariatele, daca nu esti in Romania nu e problema mea, eu ti-am expus realitatea!
crezi tu ca o are cineva in biblioteca personala si ti-o va vinde, trimite prin colet, fix un user de pe TPU?
unii habar nu aveti despre ceea ce cereti dar totusi vreti sa fie totul fix cum cautati sau doriti voi!
mult succes!

| Artegor explică (pentru Simpatic):

Partea cu "am căutat pe internet și nu se găsește" o rezolvasem de dinainte să pun aici întrebarea.
La fel și partea a doua, cu umblat pe la anticariat; un răspuns care descrie fix ce am făcut și eu, dar nu a dat rezultate, este și corect, și util - greșeala mea