| Alyna19992013 a întrebat:

Hay TPU! Stiti cand o sa apara si la noi volumul 5 din Fetele Gallagher?

Răspuns Câştigător
| luanaaaaaa a răspuns:

Fara discutie, volumul 4 e bun. 5-ul insa e "Oau!". E dovada incontestabila ca autoarea stapaneste perfect notiunea de "character development", dar si a faptului ca, dupa un timp, stilul copilaresc, naiv si glumet al lui Cammie devine plictisitor. Asa ca micuta spioana are parte de cateva evenimente care o fac sa se maturizeze enorm si asta se vede si in naratiune. Acum nu mai apar glumite si jocuri de cuvinte in cele mai nepotrivite momente, ci doar atunci cand sunt necesare. Inamicii lui Cammie devin si ei mai sofisticati, la fel ca si tehnicile lor. Imprevizibilul e dus la cote maxime si cartea reuseste sa te tina cu sufletul la gura. Ceea ce, comparativ cu primul volum, care din start mi s-a parut o carte despre orice, mai putin despre spionat, arata o evolutie surpinzatoare.

Dar nu stiu cand apare... PS: cica va fi si volumul 6. :*

| Alyna19992013 explică (pentru luanaaaaaa):

Am mai pus o intrebare pe 13.01. 2013 si mi-a raspuns cineva k va aparea peste 2 sapamani...cica s-a amuntat pe leda bloc...dar nu am gasit nimic.

1 răspuns: