| Alyna19992013 a întrebat:

Stiti cand o sa apara volumul 5 din fetele Gallagher?

4 răspunsuri:
| Zâmbett a răspuns:

Din cate am inteles, volumul 5 al seriei Fetele Gallagher va fi publicat tot la editura Leda, sper ca tot in editie de chiosc, ca sa se asorteze cu restul volumelor. Insa, probabil pentru ca volumul 5 a fost publicat in afara abia in aceasta primavara, intervalul de timp pana la tiparirea acestei carti si la noi va fi ceva mai mare decat ne-am obisnuit. Deci fanii seriei vor trebui sa astepte mai mult de 2 saptamani, cum era pana acum, ca sa poata citi continuarea aventurilor lui Cammie si a celorlalte fete Gallagher. Sper totusi ca asteptarea nu va fi prea lunga. Eu abia astept sa imi completez seria in biblioteca, insa chiar nu am rezistat sa nu citesc mai intai cartea in format e-book, in engleza. Mai ales ca pe parcursul lecturii primelor 4 volume, de nenumarate ori ma intrebasem cum suna anumite expresii si fraze in limba originala.

| Alyna19992013 explică (pentru Zâmbett):

Deci mai sunt 2 saptamani pna la publicarea volumului 5?

| Zâmbett a răspuns (pentru Alyna19992013):

Nu, în afara ţării va fi publicat în primăvară, iar abia după ce apare peste hotare, la 2 săptămâni va apărea şi la noi în ţară.

| Alyna19992013 explică (pentru Zâmbett):

Pai a aparut in primavara trecuta in america si canada...sh la noi cand apare?