| allexalexale a întrebat:

Heei... Am intrat la mate-info cu bilingv engleza si imi e tare frica ca nu o sa fac fata la orele de eng.
Puteti sa mi spuneti cum e? Cand o sa se face geografia/istoria Marii Britanii, profesorul o sa predea numai in limba engleza si nu o sa se vorbeasca deloc romana?

2 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

De ce te-ai dus la bilingv daca ti-e frica (,) ca nu vei face fata? Nu judec, doar intreb
Nu-ti face griji, profii nu vor fi rai si nu va va lua tare de la inceput happy
Mult succes la scoala!

| GoldenZenith a răspuns:

Geografia Angliei se face într a 9a, istoria in a 10a. Eu aveam 4 ore de engleză. În a 11a și a 12a am avut 6 ore de engleza cu tot cu opționale. Mie mi-a plăcut și a fost mai mult decât bine. Conteaza și profesorul pentru că fiecare are metoda lui de predare.