| anonim_4396 a întrebat:

Este mai bine la mate info bilingv engleza sau fara bilingv...cum este programul la fiecare.este greu la bilingv? si in a X se face Geografia Marii Britanii, Istoria Marii Britanii predate in lb engleza(la bilingv)?

Răspuns Câştigător
| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Eu sunt la bilingv franceza, dar filologie...In a IX-a vei face geografia Angliei iar in a X-a:istoria Angliei si da predate in engleza, mie mi s`au predat in francezabig grin.Si nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu faptul de a te duce la mate`info bilingv engleza... Tu alegi daca vrei sa te axezi mai mult pe stiintele exacte sau sa inveti inca o limba straina in plus. Aaaa si vei face cam 5 ore de engleza, la care vei da si teza.

Bafta!happy

1 răspuns:
| Messyhair a răspuns:

Eu am o prietena care este la bilingv germana.Stiu ca fac 5 ore pe saptamana de germana + o ora de geografia Germaniei(care este separata, adica cu note medie, etc) plus da teza la germana.Nu stiu daca sunt predate in limba respectiva, dar nu cred.
Poti sa te duci la bilingv engleza, daca tu crezi ca o sa faci fata la atatea ore de engleza si daca chiar iti place mult engleza.

Sper ca te-am ajutat!