| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg prea bine care e diferenta intre bilingv si orele normale... Adica stiu doar ca la bilingv ai mai multe ore de engleza si (la liceul unde merg eu, poate peste tot e dar nu stiu) se face geografia si istoria marii britanii si a SUA. Si 4 ore de engleza pe saptamana.

4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Orele normale? Nu cred ca exista asa ceva. Fiecare profil de liceu are o specializare anume. In cazul profilului bilingv-engleza, aceasta e (ghici!) engleza si tot ce tine de tarile in care e vorbita.
La mate-info faci 4 ore de mate/saptamana, de aceea se cheama asa.
La stiinte faci mai multe ore de chimie/biologie.
Si da, asa e peste tot pentru ca asa e normal sa fie.

| anonim_4396 explică (pentru xBya):

Daca e bilingv... am auzit ca se preda in doua limbi... e adevarat? in afara de engleza si franceza (LOL big grin)

| xBya a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca romana nu se ia in considerare, atunci ai auzit gresit. Singura limba care se mai face la bilingv e latina, o ora pe saptamana, dar nu se preda in latina alte ore. Ar fi total stupid.

| anonim_4396 explică (pentru xBya):

Nu se face latina la bilingvwinking