| pitika12345 a întrebat:

Hei.am de gand sa scriu o carte pe wattpad, dar pana acum mi.au venit in minte mii de posibilitati..si as vrea sa aleg intre fictiune adolescenti sau o carte in care sa imi exprim gandurile... daca vreti,, puteti alege ce va place mai mult si va rog sa imi dati doua trei nume de titluri sau tema cartii.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să te informezi întâi. Dacă scrii ceva, încearcă să scrii cât mai bine.De ce nu începi prin a citi cât mai multe cărți? Dacă tu nu știi ce vrei să scrii, cum crezi că va ieși? Eu cred că va fi la fel de neclar, precum sunt și gândurile tale.Ca să-ți răspund la întrebare...Ăhm, scrie o „carte" în care să-ți exprimi gândurile(deși cam asta face orice scriitor în orice carte).Nu mai încărca internatul cu lucruri deja fumate, precum „ficțiune adolescenți". Este plin cu prostii de acest gen. Gândește-te cu ce vii tu nou. Dacă maniera în care scrii tu este diferită, dacă ești bună, atunci poți scrie orice. Multă baftă!

2 răspunsuri:
| CosminALX a răspuns:

Fictiune, sf etc

| BlueEBirdD a răspuns:

Deci tu vrei să scrii o carte și nici măcar nu știi tema sau ce titlu îi vei pune?!