| HappyLady a întrebat:

Hei... Buna. Ce carti imi recomandati sa citesc? Prefer romanele ( Cu citeva zile in urma am termint de citit romanul Jane Eyre si ma fascinat foarte mult ) big grin

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Si mie mi-a placut mult, mult "Jane Eyre".
Iti recomand, intr-un stil asemanator, romanul scris de Emily Bronte (sora cu Charlotte Bronte, autoarea cartii "Jane Eyre"), romanul "La rascruce de vanturi" (e preferatul meu).
Si, de asemenea, recomand romanele lui Dickens, Thomas Hardy, Jane Austen, A.J.Cronin.
Lectura placuta!

2 răspunsuri:
| Da7 a răspuns:

Zece negri mititei
Starters
Enders(continuarea de la Starters)
Miss peregrine(1 si 2)
A walk to remember
Sub aceeasi stea

| Nextone a răspuns:

Iti mai pot recomanda pe langa raspunsul dat de Camelia si " Mandrie si prejudecata" de Jane Austen, dar personal mi-a placut foarte mult "Tess d'Urberville" de Thomas Hardy.