| puffika a întrebat:

Ce carti mai cititi? Vreau si eu sa mai citesc ceva.
Mentionez ca sunt in clasa a 8 a, am citit toate romanele lui Mihail Drumes, Jane eyre, etc
Funda!

9 răspunsuri:
| ruxi1728102 a răspuns:

Eu zic sa incepi cu Mircea Eliade e un scriitor perfect pentru varsta ta si stilul lui e unic...nu cred ca ai intelege ceva din Codul lui Da vinci si Ingeri si demoni

| shadovv a răspuns:

Petre Tutea - Intre Dumnezeu si neamul meu, Mircea Eliade - Biblioteca maharajahului. Carti foarte bune.

| pwp a răspuns:

Si eu sunt clasa a 8-a happy
momentan citesc Jurnalele Vampirilor.
as vrea sa am mai timp de lectura, dar din pacate nu am crying

| AxxyAlexandra a răspuns:

Iti propun sa citesti romanele lui Nicholas Sparks "Draga John","O plimbare de neuitat" "Ultimul Cantec"love struck etc.
Mie imi place enorm stilul lui de a scriebig grin
Lectura placuta!happy

| CrazyTeenager a răspuns:

Personal prefer sa citesc romane politiste, unde intriga este la ea acasa big grin, iti recomand romanele lui Agatha Christie.
De asemeni citesc si carti referitoare la psihologie, recent am citit "Daca m-as asculta m-as intelege" de Jacques Salome, o carte care m-a ajutat sa inteleg anumite lucruri referitoare la viata de zi cu zi.
Spor la citit.

| Cella a răspuns:

Minunatele oase(Alice Sebold) uitate la film intai daca titlul nu te atrage, The lovely bones.

Bafta

| MitroKta a răspuns:

Citeste Jules Verne pentru SF sau Al Dumas pentru aventura-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Codul lui Da Vinci, Ingeri si Demoni de Dan Brown sau Shogun nu stiu de cine e scrisa dar e despre viata japonezilor de pe vremuri; cum se omorau femeile pentru shogun, cum mancau peste crud, totul despre ei. Da trebuia sa scrii ce preferinte ai

| KateNoH8 a răspuns:

Poti citi Fascinatie si Obsesie de Mellisa Marr (sunt destul de interesante), The Vampire diaries sau alte carti cu vampiri sa fantome (daca iti plac), carti de la editura cocktail sau chic (sunt carti pentru fete)