| TD2002 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? Am citit romanul Mara, Frunze de dor.Ce ziceti de romanul Dama cu camelii merita citita?

Răspuns Câştigător
| Giz?z a răspuns:

Moara cu noroc, Baltagul, Ciocoii vechi şi noi, Ceva de Agatha Christie, etc etc. Cam astea-s de vârsta ta.

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Desigur.Ce varsta ai?

| PedoBarbie a răspuns:

E buna cartea, dar nu pentru vârsta ta.

| Giz?z a răspuns:

Pentru vârsta ta e excelent şi Dama cu camelii. După poţi trece la 1984 de Orwell, deşi e cam greoaie pentru 16-17 ani cât cred că ai tu.

| TD2002 explică (pentru Giz?z):

Am 12 ani happy

| Giz?z a răspuns (pentru TD2002):

Doar 12?! Atunci uită de 1984. laughing)) Încearcă SIngur pe lume.

| TD2002 explică (pentru Giz?z):

Am pus si eu anul la intimplare...Singur pe lume e plictisitor...

| Giz?z a răspuns (pentru TD2002):

Moara cu noroc, Baltagul, Ciocoii vechi şi noi, Ceva de Agatha Christie, etc etc. Cam astea-s de vârsta ta.

| Cameliapantiru a răspuns:

Am vazut intr-un raspuns ca ai 12 ani, asa ca nu ti-as recomanda aceasta carte, nu cred ca o vei putea intelege la adevarata ei valoare, asa ca mai bine las=o momentan si te apuci de ea pe la 16-17 ani. Poti citi "Cointele de Monte-Cristo''-Alexandre Dumas, "Coliba unchiului Tom''-Harriet Beecher-Stowe, "Singur pe lume''-Hector Malot, "Imparatul mustelor''-William Golding, "Ciresarii''-Constantin Chirita, "Robinson Crusoe''-Daniel Defoe, "Calatoriile lui Gulliver''-Johnathan Swift, "Heidi, fetita muntilor''-Johana Spiry, "Lassie se intoarce acasa''-Erick Knight, "Csmigiu&comp.''-Grigore Bajenaru, "Micul print''-Antoine de Saint-Exupury, "Aventurile lui Tom Swayer''-Mark Twain, "Colt-Alb''-Jack London, "Insula comorii''-Robert Louis Stevenson.

| vladionut94 a răspuns:

Lasa cartiile ca cartile le ele nu sunt bune citeste de pe un kindle ebook reader ca i mai interesant
ps:ironic vorbind

| TD2002 explică (pentru vladionut94):

Cartea n- schimb pe nimic

| Andreutza098 a răspuns:

Îți recomand cartea O tragedie Americană.M-am impresionat foarte mult. Este cea mai interesantă carte pe care am avut plăcerea s-o citesc.
Succes și sper să-mi urmezi sfatul!

| Ionutza2012 a răspuns:

Eu iti recomand cartile lui Mihail Drumes : Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatia la vals, Scrisoarea de dragoste si mai ales Cazul Magheru. De asemenea trebuie sa citesti si Jane Eyre si Castelul Palarierului( asta e foarteee frumoasa) sunt multe carti dar foarte bune toate.

| TD2002 explică (pentru Ionutza2012):

Multumesc mult*

| PetreAdrian a răspuns:

Romanul Ion e foarte interesant,Singur pe lume, de ce nu, Marile sperante... Depinde si ce fel de carti iti plac, dar daca ti-a placut Mara, cu siguranta o sa-ti placa si "Ion"