| Vanessika a întrebat:

Hei! Cartea "Crimă și pedeapsă" este una greu de înțeles? Dacă da, în ce sens, are un mesaj ascuns sau ceva? Am citit 70 de pagini și mi se pare că o înțeleg, dar că acțiunea se mișcă greu, este multă vorbărie. La ce ar trebui să fiu foarte atentă? Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

O carte o citesti in modul tau si dupa intelegerea ta, ca dupa ce ai citit-o s-o analizezi in intregime. Degeaba iti spunem noi sau altii pe alte siteuri, opinia noastra este irelevanta.

| Vanessika explică (pentru LPCTSTR):

Asa e, mulțumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un roman politist plictisitor n-ai ce afla din el, e chiar destul de evident cine e criminalul

| Vanessika explică (pentru anonim_4396):

Bine, mersi! Ai niște recomandări de romane polițiste bune?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Vanessika):

Am dat eu peste una: Enigma din arhiva de Nicolae Stefanescu sau, desi nu este neaparat politista, 320 de pisici negre de Rodica Ojog-Brasoveanu.

| Vanessika explică (pentru LPCTSTR):

Ok! Mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o carte a carei mesaj e greu de inteles, mai ales dupa ce citesti finalul, este mai grea din alte motive, ca are o actiune care evolueaza greu si trebuie sa ai rabdare!