| GoodLuck10 a întrebat:

Hei, ce carti captivante imi recomandati?

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Pai depinde de tine ce gen savurezi.Ti-as recomanda toata colectia de Sven Hassel.Ai actiune, dragoste, razboi, comedie si drama, toate la un loc.Succes la citit!

| suffarstar a răspuns:

Croncile Wardstone de Joseph Delane

| dragosbogdan001 a răspuns:

Ai citit "aventurile lui Tom Sawyer" si "aventurile lui Hucklebbery Finn"? Si "Singur pe lume" ar fi interesant... Alta varianta ar fi "Gradina secreta". Cel mai mult mi-a placut "Moby Dick". Ca autor, ti-l recomand pe Jules Verne si toate cartile sale. Eu am citit multe carti, acestea sunt doar cateva titluri care-mi vin acum in minte.
P.S.: Mi-a mai venit una in minte: "Conjuratii".

| albastrica009 a răspuns:

Recreatia mare, crima si pedeapsa, zece negri mititei, cocosatul de la notre-dame, padurea spanzuratilor,

| DenisaDF a răspuns:

Bună! Îți sugerez : Prinț și cerșetor sau Aventurile lui Tom Sawyer sau Aventurile lui Gulliver. Depinde de vârstă și preferințe! happy

Fundă?

| Gubas_Eduard_2001 a răspuns:

Iti propun daca ai o varsta de 9-10 ani. Jurnalul unui Pusti 1, 2, 3, 4, 5,6