| ShinJiHyun a întrebat:

Hei, ce inseamna o carte in editie de buzunar?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

O carte de dimensiuni mici in comparatie cu alte editii ale aceleiasi carti.

| LegionarulRoman a răspuns:

Vezi colectia Biblioteca pentru toti de pe timpul comunismului.

| Bitzy a răspuns:

O carte de dimensiuni mici, nu ocupă mult spațiu - provine și denumirea " de buzunar".
Le găsești, de obicei, ca supliment la reviste precum Bravo, Bravo Girl, Libertatea pentru femei.

| Chøço a răspuns:

Sunt carti mici, in miniatuara. Sunt de pus in buzunar. Iei acea mini-carte peste tot. happy

| Alexander121 a răspuns:

Cartile in miniaturabig grin

| Anca86 a răspuns:

Sunt cartuliile acelea mici care de sunt facute pentru rezultatele testelor de bac ( sa ajute la copiat big grin ). sunt mici, cam pe jumatatea palmei, si le poti baga in buzunar big grin