| Ruxi28 a întrebat:

Am dat mai devreme comanda la niste carti, care erau la "editie de buzunar"... Imi puteti spune si mie ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Buna!
Sunt carti care au o marime ceva mai mica decat cele obisnuite, de fapt, cam toate cartile de pe acum sunt " editie de buzunar ", dar compara cartile vechi cu cele de acum, cele de acum sunt mult mai micute. Ma rog, nu-s atat de mici incat sa-ti incapa in buzunar, probabil e o metafora. Cand o sa le primesti o sa-ti dai seama ca sunt micute.
O iarna frumoasa!

1 răspuns:
| Woodenpints91 a răspuns:

Sunt ceva mai mici, font-ul diferit de ediţia originală, coperţi în general necartonate, şi majoritatea chiar încap în buzunar, dacă ai buzunare generoase.
Singurul avantaj este la preţ. Costă mult mai puţin decât o ediţie cartonată.