| bluelikenever a întrebat:

Vreau sa comand o carte de pe net,la care scrie "editie necartonata", ce inseamna asta? funda.mersi

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Adica copertile cartilor sunt mai subtiri, nu sunt din carton (deci dintr-un material mai zdravăn, ci din unul mai firav, ca o coperta obisnuita, dar nu din carton gros)

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se poate ca respectiva carte sa nu aiba coperta deloc sau sa fie dintr-o foaie subtire ca una de xerox! probabil o iei de la un anticariat?