| anonim_4396 a întrebat:

Hei :*. Dau funda pentru cine imi spune cateva nume de carti faine SF cu vampiri, supranatural oricum ...gen "The Vampire Diaries" sau "True Blood"...dar vreau si numarul de carti care sunt. Urgent, mersi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Chrristinee a răspuns:

"Academia vampirilor" de Richelle Mead(6 volume)
"Georgina Kincaid" de Richelle Mead (6 volume) -nu ti-o recomand daca nu ai peste 18 ani-
"Vampirii din Morganville" de Rachel Caine (8 volume)
"Shadow Falls" de C.C.Hunter (2 volume+trebuie sa mai apara)
"Evernight" de Claudia Gray (2 volume)
"Nu plange sub clar de luna" de Heather Davis (2 volume)
"Fortele raului absolut" de Kelley Armstrong (3 volume) -iti recomad seria, e absolut fantastica-
Funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Iti recomand cateva carti scrise de Anne Rice:
- Interviu cu un vampir
- Vampirul Lestat
- Regina Damnatilor
- Povestea hotului de trupuri
Sunt cu mult peste serialele mentionate de tine happy

| AlissonPadalecki a răspuns:

@agoodfriend...Vai, stim sa jignim happy Nici macar nu ma cunosti si spui ca nu gandesc...cu ce nu am gandit cand am intrebat cine stie nume de carti? Pe majoritatea cartilor SF le-am citit, dar voiam ceva nou pentru ca ma plictisisem. Chiar ai comentat aiurea si eu cred ca ti-am vorbit destul de frumos avand in vedere ca am cei 7 ani de acasa spre deosebire de tine.

| agoodfriend a răspuns:

Nu stii sa dai un search pe google? Mi se pare ridicol.

| AlissonPadalecki a răspuns (pentru agoodfriend):

Dar tu nu stii sa te abtii din comentariile aiurea? ...pana la urma este un site unde intrebi ce nu stii si ajuti mai departe. nu-ti convine, poti sa pleci straight face

| agoodfriend a răspuns (pentru AlissonPadalecki):

Eu stiu sa ma abtin, dar stiu sa si gindesc. Din pacate tie iti lipseste ratiunea si-ti recomand mai multe carti citite. Nu-mi spui tu ce sa fac. Mai inghite-ti limba nulitate simpatica.

| AnnMirele a răspuns:

Academia vampirilor