| DarkStory005 a întrebat:

Hei, de o bucata buna de vreme m-am apucat serios sa scriu o poveste. Eu am mai scris povesti, de groaza, insa doar cateva sunt gata si sunt mai bune. Am scris si am idei sa scriu romane intregi, dar...nu stiu daca este bine sa le arat cuiva. Nu vreau sa ma creada o nebuna pentru ca scriu povesti cu fantome sau vampiri si din astea. Scriu povesti scrute de groaza, dar imi place mai mult sa scriu povesti lungi, de groaza si de dragoste. Ar fi bine sa vorbesc cu cineva sa ma ajute sa le public? Si daca da, cine ar fi cel mai indicat pentru ai arata prima data?

3 răspunsuri:
| Solsagan a răspuns:

Câţi ani ai, în primul rând?
Câte cărţi şi ce fel de cărţi ai citit, în al doilea rând?
Uite ce e, o carte nu se scrie una - două. Şi de ce vrei să fii comercială? Cărţi cu şi despre vampiri şi fantome sunt cu duiumul şi sunt extrem de proaste. Nişte mizerii de prima la ultima. Nu ştiu cât de interesant este ce scrii tu, dar nu este bun, ţinând cont de subiectul cărţii.
Citeşte cărţi. Multe. Lasă prostiile cu vampiri. Scrie ceva mai realist.

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru Solsagan):

Exact ce spui tu. Daca ai talent, fructifica-l intr-un mod eficient si keep reading happy

| curaj1 a răspuns:

Daca vrei sa arati asta cea mai buna persoana ar fi cel mai bun prieten nici gand mama tata cei mai buni sunt prieteni pentru ca lor nu le e rusine sa judece daca da e buns sau daca nu nu e sper sa iti fie de ajutor si daca chiar sunt reusite eu astept clipa cand o sa vad o carte la care autorul o sa fii tu. bafta!